NOVINKY

Odborný seminář pro chovatele koček

leták-MCC-seminář 2024

MEZINÁRODNÍ PROPAGAČNÍ VÝSTAVA KOČEK 20. - 21. 4. 2024 V TOP HOTELU PRAHA

Přihlášky najdete na www.starshow.eu v odkazu Informace pro vystavovatele.

Uzávěrka přihlášek je 9. dubna 2024.

Můžete sdílet a pozvat svoje přátele na facebooku.

V případě, že byste měli technické potíže s přihláškami, neváhejte nás kontaktovat na prihlasky@kockypraha.cz nebo na 603887929 (Markéta Šumpíková), pomůžeme vám.

Členská schůze

ZO36 Brno, se koná dne 26.2. 2024 (pondělí) v 17,00 hod. opět v kavárně KOČKAFÉ SCHRODINGER, Dominikánské nám. 5, Brno

PROGRAM:
1. Zhodnocení Mezinárodní výstavy z roku 2023 a činnosti organizace.
2. Zpráva o hospodaření
3. Příprava Mezinárodní výstavy 2024
4. Informace o novinkách ve výstavním a chovatelském řádu od 1.1 2024.

PROSÍM POTVRĎTE ÚČAST!

Úhrada členských příspěvků

Tak jako každý rok, je třeba uhradit členský příspěvek i na nový kalendářní rok 2024. Členský příspěvek je stanoven ve výši 600 Kč.

Příspěvky na r. 2024 je nutné uhradit do 29.12.2023. Úhradu příspěvku prosím zašlete na náš účet: 27430641/0100

Aby bylo možné přiřadit úhradu k odesílateli, nezapomeňte vepsat svoje příjmení do zprávy pro příjemce.

Vyhláška o ochraně psů a koček při chovu za účelem rozmnožování  (ze dne 13. října 2021)

Ke stažení zde.

Přehled změn v chovatelském a registračním řadu FIFe od 1.1.2022

Ke stažení zde.

Veterinární podmínky pro vstup zvířat v zájmovém chovu z Ukrajiny

na území České republiky z důvodů výjimečné situace: Odkaz na stránku Státní veterinární zprávy

Infekční peritonitida koček FIP již patří mezi léčitelné nemoci

13.2.2019 byl v Journal of Feline Medicine and Surgery publikován článek s názvem Efficacy and safety of the nucleoside analog GS-441524 for treatment of cats with naturally occurring feline infectious peritonitis od autorů: Niels C Pedersen, Michel Perron, Michael Bannasch, Elizabeth Montgomery, Eisuke Murakami, Molly Liepnieks, and Hongwei Liu. Odkaz na slovenský překlad zde.

Více o možnostech léčby pomocí antivirotika GS-441524 a kontakty na podpůrnou skupinu naleznete zde.

Léčba a léky jsou dostupné v Brně i v Praze, o možnostech léčby v dalších městech ČR a Slovenska je možné se dozvědět více v příslušné skupině na Facebooku.

Sdělení CHK (FIFe General Assembly 2022)

Koťata smí od 1.1.2023 odcházet k novým majitelů nejdříve ve věku ukončených 14 týdnů, musí být PLNĚ (dvakrát) vakcinovaná, v imunitě po očkování a OZNAČENA MIKROČIPEM. Nálepky s čísly mikročipů můžete přikládat ke krycímu listu (zasíláte-li poštou), nalepit je na krycí list ke jménu kotěte (zasíláte-li emailem KL oskenovaný). V případě, že si nalepíte čísla čipů na již vystavené PP sami, prosíme o dodatečné zaslaní skenů výřezu PP, kde bude vidět jméno kotěte nebo jeho registrační číslo + nalepený štítek s číslem čipu.

KL zasílejte do 10 týdnů věku koťat, není-li dohodnuto s PK jinak.

Blahopřejeme!

Na MVK v Olomouci 7.12.2019 složila naše předsedkyně, dr. Jana Stěničková, úspěšně zkoušku posuzovatele pro kategorii 3.

Pozvánka na MVK 2019

Pokud jste se nepřihlásili na naši výstavu, termín pro přihlášku je prodloužený do pátku 21.6., neváhejte, kromě pěkných cen pro vítěze, máme pro Vás připravené grilování, ochutnávku moravských vín a sýrů. Dále je na výstavě možnost nákupu steliva (ZVERLIT) i krmení pro Vaše mazlíky.

Pro ty vystavovatele, kteří najdou odvahu, a zůčastní se přehlídky Kočky v pyžamu (do pyžama se převlékne vystavovatel, či jeho kočička), jsou od sponzora výstavy, firmy Mera, připraveny hodnotné ceny.

Propozice MVK 2019

 Propozice 2019 Propozition 2019

Propozice v png formátu ke stažení zde.

The proposition in png format for download here.

MVK BRNO 2018

Naše výstava v roce 2018, se bude konat ve dnech 30.6. a 1.7., v Kongresovém centru, v Brně na výstavišti BVV.

V pyžamech za kočkou

Vážení vystavovatelé!

Datum naší mezinárodní výstavy se blíží, vzhledem k tomu, že kapacita je omezena, pokud máte zájem, přihlašujte se! Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny!

Pozor – nepřehlédněte!

V rámci MVK proběhne i přehlídka vystavených koček, kocourů i koťat (čtyřnohých nebo jejich páníčků), kteří budou oblečeni v pyžamku či noční košilce. Samozřejmě, že budou oceněni dárkem. Promenáda v pyžamech bude od 14,30 – 15,00 před BIS.

A proč? Protože naše MVK má název „V pyžamech za kočkou“ a bude spojena s výstavou obrázků dětí z Mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace, za kterými chodí naši členové s kočkami na návštěvu – felinoterapii.

Přihlásit se bude možné u přejímky nebo na výstavním výboru během dopoledne. Kapacita je omezena na 30 účastníků!!!

Propozice MVK 2018 - Kongresové centrum

 Propozice 2018 Propozition 2018

Propozice v png formátu ke stažení zde.

The proposition in png format for download here.

Mezinárodní výstava koček Interfelis 2017

Tak jako každý rok, i letos naše organizace pořádá mezinárodní výstavu koček ve dnech 24. a 25. června, a to v rámci výstavy zvířat ze zájmových chovů Propet, na brněnském výstavišti BVV, v klimatizovaném pavilónu A.

 propozice_2017czpropozice_2017eng

Propozice v png formátu ke stažení zde.

The propositions in png format for download here.


Ani letos nebudou na naší výstavě chybět obrázky dětí z Mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno, p.o.. Tentokrát nemocné děti tvořily veliké a barevné kočičí hlavy a bude jich k vidění okolo 140.
Tak neváhejte a přijďte se podívat !

 

Benefiční kalendář KOČKY ZA KOČKY 2017

Kalendář Kočky za kočky na rok 2017 s fotografiemi Zbyňka Maděryče od spolku Propomoc. Koupí kalendáře Propomoc z.s. podporuje zvířecí záchranku Pet Emergency a kočičí Oázu v Holubicích. Kalendář Kočky za kočky platí až do ledna 2018 a cena je 299,- Kč. Kdo chce s námi kočičky podpořit, ať zašle mailem objednávku na mail: korinkova@kockyzakocky.eu.

Bližší info na www.kockyzakocky.eu, nebo www.propomoc.eu, nebo facebooku.

 

 

Členské příspěvky

Členské příspěvky na rok 2017 (500,-Kč, mladý chovatel 150,-Kč), je nutné uhradit nejpozději do 15. 1. 2017 na účet č. 27430641/0100, nezapomeňte vepsat Vaše příjmení.

MVK BRNO 2016

 propozice_2016czpropozice_2016eng

Propozice v png formátu ke stažení zde.

The propositions in png format for download here.

 

INTERFELIS 2015

 

Fotografie z výstavy INTERFELIS 2015 ke stažení zde.

 

IV. umísťovací výstava opuštěných koček v Brně

 

Kočky SOS Hodonín děkuji svazu chovatelů koček ZO Brno 36 za bezplatné zapůjčení výstavních klecí, za pomoc s propagací a organizací 4. jarní umísťovací výstavy opuštěných koček, která se konala 18.4.2015 v Brně. Bez Vaší pomoci by jsme nemohli výstavu pořádat. Těšíme se zase na další spolupráci na podzim tohoto roku.

Fotky z umísťovací výstavy najdete zde.

Velmi rádi jsme SOS Hodonín pomohli, jejich práce je velmi prospěšná. Těšíme se na další spolupráci, výbor ZO 36 Brno.

 

Kočičí bál - 20.3. 2015

 

Uteklo to jako voda, ani jsme se nenadáli a uskutečnil se již pátý Kočičí bál, který pořádala naše ZO 36 Brno. Zpočátku jsme měli pochyby, jaká bude účast, zda není bál „okoukaný“. Trochu zklamala menší účast našich aktivních členů, ale všechno nám vynahradili naši „kočičářští důchodci“, kteří se přišli pobavit a lidé, kteří sice kočky nechovají, ale mají je rádi a chodí na náš bál pravidelně. Ví, že je tady očekává skvělá kapela a dobrá zábava. Takže se to v sále hemžilo nejen lidmi, ale i kočičími oušky, mnohdy i ocásky a od začátku se lidé chodili ptát, jestli bude tombola. Ta byla jako každý rok nastavena tak, že každý vyhrál „originální“ cenu. Také proto byla tombola rychle zcela vyprodaná. Moc děkujeme všem sponzorům, kteří náš pátý Kočičí bál podpořili!

Z bohatého programu si mohl vybrat opravdu každý, k tanci i poslechu hrála skupina Apeiron, byla zde i ohnivá show, krásný program měla skupina Abanico, a všechny očarovalo předtančení, mladými tanečníky – Eliškou Pánkovou a Aleškem Oherou, kteří tančí soutěžně. Více než slova, ale určitě řeknou fotky, které zde můžete vidět.

Doufáme, že se zase někdy na Kočičím bále , určitě uvidíme.

 

 

Propozice výstavy BRNO 2015

 

propozice v českém jazyce propsition in English language Proposition in deutscher Sprache

 

Úhrada členských příspěvků

 

Úhradu členských příspěvků proveďte prosím, nejpozději do 31. 1. 2015 na náš účet, nezapomeňte vepsat svoje příjmení. Výše příspěvku je 500 Kč pro dospělého člena, 150 Kč pro člena do 18 let. Po tomto datu bude příspěvek navýšen o 100 Kč (odsouhlaseno na členské schůzi 2. 12. 2014).

číslo účtu: 27430641/0100

 

Charitativní kalendář Kočky SOS Hodonín na rok 2015

 

Je barevný, je veselý, je s kočkami. Stejně tak jako diář a náš přímo pohádkový nástěnný kalendář. Neváhejte, objednávejte! Pomůžete nám překonat složité koťátkovské období a budete mít první dárky na Vánoce. :-) Více na našich stránkách. Objednávky na mailu: kocky.sos@seznam.cz

ZO 36 Brno, již několik let podporuje a spolupracuje se sdružením Kočky SOS Hodonín.

 

K propagační výstavě ušlechtilých koček

 

Dne 5. 4. 2014 se konala propagační výstava koček v KVIC Vinohrady. Naše ZO 36 Brno pořádala tuto propagační výstavu po několika letech. Vlastně jsme nevěděli „do čeho jdeme“. Výstava ale překonala naše očekávání. Na výstavě bylo k vidění 53 koček a byla zde zastoupena různá plemena. Velmi příjemně nás překvapila návštěvnost a zájem o tuto netradiční akci. Dá se napsat, že „dveře se netrhly“. Dospělí návštěvníci se zajímali o kočky, některé z nich totiž ještě nikdy „na živo“neviděli, také si přišli poslechnout si, jak kočky pomáhají nemocným a postiženým lidem při felinoterapii. Pro děti zde byl koutek, kde si mohly modelovat či kreslit, měly zde i omalovánky s kočičími tématy a své kočičí výtvory si mohly odnést domů. Vystavovatelé měli možnost si i popovídat mezi sebou, navázat nové kontakty. Všechno probíhalo v klidu a pohodě, která je možná, jen mezi přáteli, lidmi, kterým nejde jen o osobní prospěch nebo pomluvy. Všichni návštěvníci měli možnost dát hlas kočce, která se jim nejvíce líbila. Protože mnozí z nich, kteří odcházeli před vyhlášením vítězů, chtěli vědět, jak hlasování dopadne, zde je pořadí: Na prvním místě se s počtem 21 hlasů umístil mladý habešský kocourek Nino Jeremy Bereneto ABY o pana M.Malého. Za ním na druhém místě se s počtem 16 hlasů umístil domácí mourek Albert SOS Hodonín od p. Míši Jáhnové. Oba vítězové dostali krásné poháry. Z úspěchu Alberta se nesmírně radovaly i členky SOS Hodonín, které na naší výstavě měly stánek s velice pěknými věcmi pro kočky i jejich páníčky. I pro ostatní kočičky a jejich majitele byly připraveny malé věcné ceny od našich sponzorů. Také nás moc potěšilo, že za námi na výstavu přijeli zástupci ZO Praha 1.OK, kteří nám, velice ochotně, pomohli s likvidací celé výstavy a patří jim náš dík. A co říci na závěr ? Naše I. propagační výstava se opravdu podařila, všem bylo dobře a věříme, že v podobném duchu proběhne i naše červnová Mezinárodní výstava koček – 28. – 29.6. 2014 na kterou Vás již teď zve výbor ZO 36 Brno.

Fotografie Propagační výstava Brno 5. 4. 2014 první část: KE STAŽENÍ ZDE

Fotografie Propagační výstava Brno 5. 4. 2014 druhá část: KE STAŽENÍ ZDE

 

Ples

 

Dne 21. 3.2014 připravila naše ZO již tradiční kočičářský ples. Letos se konal již po čtvrté a opět v Dělnickém domě v Židenicícíh. Členové si ples odhlasovali, ale přece jen jsme měli obavy, jak to po "rozdělení" ZO dopadne. Obavy byly zbytečné. Při příchodu návštěvníků do sálu bylo slyšet: "Jéé tady je plno!" Opravdu, parket i sál byl plný ( bezvadně hrála skupina 4 psi), rozesmáté tváře, byly důkazem radosti a hlavně pohody ze setkání s přáteli.. Ti, kdo tu nebyli poprvé se hned u vchodu ptali po tombole. Měla úspěch, všechny losy byly prodány velice rychle. Nejvíc snad návštěvníky potěšilo, že každý něco malého vyhrál hned a každý postoupil do velkého losování, kde byly opravdu pěkné a hodnotné ceny. Za všechny příspěvky do tomboly velice děkujeme všem našim sponzorům a taky členům naší organizace, kteří se při přípravě losování a při vydávání cen, opravdu zapotili. Také program byl pestrý a každý si mohl vybrat, co je mu blízké – třeba řecké písně v podání skvělé Froso Tarasidu nebo několik typů kankánů a to nechyběl ani pánský ! Atmosféru plesu perfektně zachytila na přiložených fotografiích naše členka p. Knoblochová. A kdo to letos nestihl, tak může jenom litovat a už se pomalu chystat na Kočičí bál v roce 2015.

Výbor ZO 36 Brno

Zde jsou odkazy na fotky a videa z plesu:
https://picasaweb.google.com/106720303615834986100/2014KociciBal?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM7Q7PDW19r3Pg&feat=directlink
https://www.youtube.com/watch?v=SeRvZQYu48E

 

Upozornění pro chovatele kteří posílají krycí listy na první koťata.

 

  1. Podmínka, že kocour určený k chovu, musí mít varlata normálně vyvinutá a sestouplá v šourku [FIFe 3.2] je v ČSCH-SCHK splněna veterinárním atestem, který se přikládá k žádostem o vystavení PP (krycímu listu) jeho prvních potomků.
  2. Pro chovné kocoury i kočky platí též podmínka přiložit veterinární atest, že nemají pupeční kýlu [FIFe 3.2, 3.3].
  3. Součástí žádosti o vystavení PP prvních potomků jsou i výsledky testů nebo vyšetření, povinných pro jednotlivá plemena viz příloha Povinná a doporučená zdravotní vyšetření a testy.

Více v Chovatelském řádu viz odkaz: zde

 

Zápis z konference SCHK

zde

 

Upozornění :
Publikování a další šíření obsahu serveru zo36brno.cz je bez písemného souhlasu ZO 36 Brno zakázáno.

 
 

© 2009 - 2010 ZO Brno 36. All rights reserved.