JAK SE STÁT CHOVATELEM

Máte rádi kočky? Chcete se stát chovatelem koček?

Možná již máte kočičku doma, nebo si ji teprve chcete pořídit. Chtěli byste se s ní pochlubit a chodit na výstavy, mít vlastní odchovy koťátek, dovědět se o kočkách víc? Členství v organizaci chovatelů koček je základním krokem ke splnění Vašich přání. Mezi našimi členy jsou nejen chovatelé koček nejrůznějších plemen, ale i milovníci koček domácích.

Brněnská organizace byla založena v roce 1967 a byla po Praze druhou specializovanou felinologickou organizací v Československu. Prvním předsedou byl Antonín Matěja, členy výboru byli Anna Kejdová, Běla Letovská, Pavla Máčelová, Květa Mahelková, Naděžda Mišustová, Eva Wierzbická, Bohdan Charvát.

V prosinci 1967 byla v Brně při příležitosti Výstavy drobného zvířectva ČSCHDZ první „orientační“ výstava koček. Na ni přijela posuzovat paní Sofie Cremer z Německa. Přivezla sebou chovatelku paní Schleich, která nám předvedla, jak vlastně mají kočky vypadat, hlavně ty perské. Na výstavě bylo cca 3O koček našeho chovu, z toho několik siamských, ostatní prakticky všechny dlouhosrsté, podobné perským.

Paní Cremer ohodnotila naše kočky a vybrala takové, které by se hodily za základ chovu. Samozřejmě všechny kočky velice pochválila, ale většinu k chovu nedoporučila. Paní Schleich nám ukázala, jak se perské kočky češou a připravují na výstavy. Večer po výstavě jsme se sešli v baru hotelu Slovan na příjemném společenském večírku.

První mezinárodní výstavu jsme pořádali v r. 1971 a vystaveno bylo 301 koček. Na této výstavě již spolupracovali i Jitka Kytlerová a ing. Bohumír Mahelka. Od té doby naše organizace pořádá 1-2 výstavy ročně, nejprve svazové a národní, od roku 1981 pravidelně mezinárodní a to i mimo Brno ( Hodonín, Vyškov, Práče, Svitavy, Valtice).

Předsedou organizace je PaedDr. Jana Stěničková.

Pokud se chcete přihlásit do ZO Brno 36 tak postupujte následovně :
- vytisknout si přihlášku do ZO Brno
- vyplnit všechny údaje
- uvést i plemeno a počet chovaných koček.
- vyplněnou přihlášku poslat na adresu jednatele ZO, viz níže

Úhrada členského příspěvku za rok, ve výši 500,- Kč pro člena nad 18 let, 130 Kč pro člena do 18 let - mladý chovatel pouze převodem na účet ZO vedený u KB Brno-venkov č.ú. 27430641/0100 .

Průkaz člena organizace bude novému členovi předán na nejbližší členské schůzi nebo mu bude zaslán poštou.

Potom již můžete začít své kočky vystavovat i pracovat aktivně v naší organizaci.

Na adresu jednatelky se obracejte v případě, že budete potřebovat potvrdit přihlášky na výstavu, krycí listy apod..
Veškeré možné informace získáte také na internetových stránkách ZO-36 BRNO www.zo36brno.cz

Až mi paní Michaela Jahnová oznámí, že jí přišly peníze, tak Vám zašlu průkaz, známku i další informace o naší ZO.
Kontaktní adresy:

Kontakt na jednatelku (přihlášky) :

Ivana Koplíková
Kamínky 4
634 00 BRNO
e-mail: neko.cz@post.cz

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kontakt na pokladní (platby členských příspěvků, klecného) :

Michaela Jahnová

e-mail: avonhaj@seznam.cz

Číslo účtu : účet ZO vedený u KB Brno-venkov č.ú. 27430641/0100

Kontakt na webmastera (inzerce, změny na webu) :